Hakkında

Avrupa'nın en büyük konut binalarından biri...

Polat Tower Residence şehir merkezinde, yüksek konforlu, kolay ulaşılabilir konumu ile yaşama yeni bir boyut getirmiştir.


POLAT TOWER RESIDENCE

Proje, Türkiye’nin en güvenilir ve en tecrübeli kurumlarından Polat İnşaat tarafından 30 Ocak 1999 tarihinde temeli atılarak 42 kat, 152 metre yüksekliğinde yapılmak üzere inşaatına baslanmıştır.

Polat İnşaat bu projede konut yaşamında bireylerin kendi mülklerinde 5 yıldız otel konforunda yaşamalarını amaçlamıştır.

Polat Tower Residence hayata geçirilirken döneminin ve bugünün konut yaşamında kullanılabilecek dünyanın ileri, gelişmiş ve güvenilir teknolojileri ile donatılmıştır.

Teknolojik donanım düyanın en güvenilir otomasyon sistemleri firması American HONEYWELL INT. İle işbirliği yapılarak Türkiye’nin döneminin tek ve tam otomasyonlu rezidansı gerçekleştirilmiştir.

Çağına göre üst düzey teknolojileri barındıran bina günümüzde bile hala yeni yapımcı firmalar tarafından taklit edilmektedir.

3.2 metre tavan yüksekliğine sahip 71 m2 ve 81 m2 büyüklüğünde stüdyo daireler salon, bir oda, banyo ve mutfaktan oluşan bir mimariye sahiptir.

Dairelerde buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, mikrodalga, çöp öğütücü, jakuzi, fırın, elektrikli ocak, portmanto, gardrop, hazır mutfak, banyo dolapları standart olarak bulunmaktadır.

Binada daire temizliği, kuru temizleme, oto yıkama hizmeti veren şirketler bulunmaktadır.

Her daire kendi kliması ile iklimlendirilmekte, taze hava cihazı ile pencere açmadan havalandırılabilmektedir. İSKİ’den tedarik edilen su binaya arıtılarak kaliteli halde verilmektedir.

Elektrik kesilmelerinde binanın tamamı jeneratörle beslenmektedir.

Akıllı elektronik sayaç ile sadece kullanılan kadar su ve elektrik fatura edilmektedir.


POLAT TOWER RESIDENCE TARİHİ